Home... Koszty Uzyskania Przychodu 20 Czy 50 bez zdolności

Kto utraci możliwość stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów? Czy jest sposób. Po planowanych zmianach koszty uzyskania przychodu wyniosą 20%. Czy podatnik zatrudniając pracownika może naliczać 50% koszty uzyskania przychodów przy zryczałtowanym podatku dochodowym? Przeczytaj więcej na ten temat!

50% Koszty Uzyskania Przychodu Twórcy

Ewelina Rautszko w artykule z 28 grudnia 2017 r. Jak Obliczyć Koszt Kredytu bez sprawdzania baz Warszawa here. Informowała o Wprowadzone z dniem 1 stycznia 2018 r. Zmiany znacznie ograniczyły krąg podmiotów, do których mają zastosowanie 50% koszty uzyskania przychodów z praw autorskich. Co teraz mają zrobić przedsiębiorcy nabywający prawa autorskie od twórców? Banl Bph na dowód. Czy mają prawo do zastosowania 20% kosztów uzyskania przychodów? O tym będzie mowa w poniższym artykule. Koszty uzyskania przychodów z praw autorskich w 2018 roku – w czym leży problem?

Wprowadzone z dniem 1 stycznia 2018 r. Zmiany spowodowały ogromne komplikacje u przedsiębiorców, którzy korzystają z praw autorskich osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do tej pory sytuacja była klarowna – jeżeli przedmiotem zawartej umowy o dzieło był utwór w rozumieniu prawa autorskiego, zastosowanie miały 50% koszty uzyskania przychodów (z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi łącznej kwoty przychodów z praw autorskich). Zamknięty katalog działalności zawartych w art. 9b ustawy o PIT spowodował nie tylko wiele wątpliwości interpretacyjnych w zakresie odpowiedzi na pytanie, czy dane prawo autorskie korzysta, czy nie korzysta z 50% kosztów uzyskania przychodów, ale także bez odpowiedzi pozostawił pytanie, jakie mamy zastosować koszty uzyskania przychodów, gdy jesteśmy pewni, że nabywanego przez nas utworu w rozumieniu prawa autorskiego nie ma w tym katalogu.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl