Home... Koszt Rejestracji Motocykla Z Niemiec na raty Warszawa

Sprowadzanie motocykla z Niemiec (i ogólnie krajów Unii Europejskiej), po 1 Maja 2004 roku, przez osobę fizyczną. Mowa o sprowadzaniu motocykla używanego (tj. Starszego niż 6 miesięcy i o przebiegu większym niż 6 000 km). Obecnie na motocykle używane nie ma akcyzy, cła oraz VAT. Przy sprowadzaniu motocykla z zagranicy nie wypełnia się deklaracji podatkowej PCC-1 (podatek 2% wartości transakcji dokonanej poprzez umowę cywilno-prawną). Podatek ten dotyczy tylko umów zawartych na terenie RP. Procedura sprowadzania motocykla wygląda następująco: 1) Wyrejestrowujemy motocykl w Niemczech (trzeba się przejść do ich urzędu komunikacji) lub zabieramy ze sobą dowód rejestracyjny i tablice (ale żaden Niemiec na to nie pozwoli). Harmonogram Definicja dla zadłużonych Warszawa.

Koszt Rejestracji Motocykla Z Niemiec

W przypadku tej drugiej opcji, Wydział Komunikacji w Polsce powiadomi niemiecki o przerejestrowaniu. Jak Nauczyć Się Oszczędzać Pieniądze bez weryfikacji Warszawa. 2) Jeśli motocyklem mamy wracać, należy wykupić tymczasowe tablice + ubezpieczenie (koszt około 150 euro) 3) Lecimy do Urzędu Skarbowego po deklarację, że jesteśmy zwolnieni z VAT (150 zł + 5 zł znaczki skarbowe) 4) Lecimy przetłumaczyć dokumenty, jakie otrzymaliśmy z Niemiec (brief, umowa kupna, dokument potwierdzający wyrejestrowanie lub niemiecki dowód rejestracyjny, ew. Faktura) - urzędowy koszt 22 zł + VAT za 1125 znaków, wychodzi około 150 zł. 5) Lecimy na obowiązkowy pierwszy przegląd po sprowadzeniu moto (112 zł).

W dzisiejszym wpisie omówię przeprowadzony w praktyce proces rejestracji używanego motocykla kupionego we Włoszech i ściągniętego do Polski. Po naszych drogach jeździ bardzo dużo sprowadzonych z zagranicy motocykli. Pozytywna wiadomość jest taka, że sprowadzane z Niemiec motocykle nie podlegają akcyzie. Dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla.

6) Lecimy opłacić ubezpieczenie (około 100 zł za OC), aczkolwiek przy sprowadzaniu używanych motocykli z zagranicy, urzędnicy w WK nie mają obowiązku sprawdzania tego ubezpieczenia. Można więc zakupić je po rejestracji.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl