Home... Komornik A Alimenty bez big zadłużonych
Komornik A Alimenty

Komornik a alimenty. W serwisie Gazetawroclawska.pl znajdziesz najciekawsze wiadomości, zdjęcia i wideo związane z: komornik a alimenty. Allegro 0 Raty na raty Warszawa.

Limity zajęć komorniczych w 2017 roku uległy zmianie (fot. Daniel Dmitriew / FORUM) Limity komornicze - zmiany 2017 Komornik może zająć dłużnikowi środki pochodzące zarówno z tytułu wynagrodzenia, jak i renty albo emerytury - ale nie wszystkie. W każdym z tych przypadków obowiązują go przepisy regulujące zarówno górny limit zajęcia, jak i kwotę wolną od egzekucji komorniczej. Alfa Finanse dla bezrobotnych Warszawa. W 2017 roku komornik będzie musiał pozostawić dłużnikowi większą niż przed rokiem kwotę wolną, dokonując zajęcia środków pochodzących z wynagrodzenia za pracę na etacie, emerytury czy renty.

Zmiany wiążą się z nowymi stawkami minimalnej pensji, emerytury i renty. Jesienią ubiegłego roku Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło, że. Nieco wcześniej minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała. Jaką maksymalną część środków na podstawie tytułu wykonawczego może więc w tym roku zająć komornik, a ile pieniędzy powinien zostawić dłużnikowi na tzw. Ile może zająć komornik z wynagrodzenia Bez względu na rozmiar nieuregulowanych należności, komornik nie może zająć wszystkich środków dłużnika pochodzących z wynagrodzenia za pracę. Przepisy regulują górne limity potrąceń oraz kwoty wolne od zajęcia komorniczego w odniesieniu do środków pieniężnych pochodzących z pensji. Ile Wynosi Trzynastka na dowód Warszawa.

W zależności od formy umowy, jaka wiąże pracownika z pracodawcą, inny będzie limit zajęć oraz kwota wolna. Zgodnie z kodeksem pracy, w przypadku osób zatrudnionych na pełen etat (bez podwyższania kosztów uzyskania przychodu), komornik może zająć do 50% wynagrodzenia. W przypadku gdy ściągane są zobowiązania alimentacyjne - komornik może zająć 60% wynagrodzenia. Wolna od zajęcia komorniczego jednak jest kwota równa wysokości minimalnej płacy, która od 1 marca 2017 roku wzrasta do 2000 zł brutto (). Właśnie taką sumę komornik będzie musiał pozostawić do dyspozycji dłużnikowi. To nieco więcej niż w roku 2016, kiedy z racji ówczesnej stawki płacy minimalnej kwota wolna od zajęcia wynosiła 1850 zł brutto (1335,69 zł netto).

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl