Home... Knf Lista Ostrzeżeń Publicznych przez internet Warszawa
Knf Lista Agentów

W wydanym dzisiaj oświadczeniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o umieszczeniu polskiej giełdy kryptowalut BitBay na liście ostrzeżeń publicznych. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Katowicach z art. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. O usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych). Według urzędników KNF może zachodzić podejrzenie, że giełda prowadzi działalność z zakresu świadczenia usług płatniczych bez zezwolenia. Konto Pocztowe Zawsze Darmowe od ręki here.

KNF podaje do publicznej wiadomości informacje o złożonych przez siebie zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego w art. Duża Wpłata Do Banku Zawiadomienie Urzędu Skarbowego bez sprawdzania baz. Niezależnie od powyższych informacji zamieszczanych w ramach „Listy ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego”, zachęcamy aby w przypadku wątpliwości upewnić się, czy dany podmiot posiada zezwolenie KNF.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa może grozić za to kara grzywny w wysokości do 5 milionów złotych lub dwa lata pozbawienia wolności. Dodatkowo, komisja w oparciu o tego samego rodzaju podejrzenia ma rozpocząć kontrole na innych polskich giełdach kryptowalutowych. Z czego biorą się podejrzenia KNF tłumaczy Leszek Kieliszewski, prawnik kancelarii Legality i niezależny ekspert przy Rzeczniku Finansowym w wypowiedzi dla Dziennika Gazeta Prawna: „Jeśli ktoś prowadzi rachunki, na których są deponowane środki klientów, na zasadzie podobnej do tej, na jakiej działają rachunki bankowe, to jest to działalność, która wymaga zgody KNF” – wyjaśnia Kieliszewski, dodając również: „Wyłączenie miałoby zastosowanie, gdybym chciał kupić bitcoina powiedzmy po 12 tys. Wpłacam dokładnie taką kwotę i za nią dostaję kryptowalutę. Tutaj jednak najpierw wpłacam pieniądze, a dopiero później decyduję, za jaką kwotę kupię bitcoiny lub inną kryptowalutę. Reszta jest zdeponowana na rachunku giełdy i może ona nią dowolnie dysponować”.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl