Home... Jak Nie Płacić Podatku Od Darowizny przez internet

W dobie szalejącego kryzysu i powściągliwości banków w udzielaniu kredytów, finansowe wsparcie od rodziny jest na wagę złota. Wiele osób decyduje się wspomóc swoich najbliższych przez dokonanie na ich rzecz darowizny. Często mogą to zrobić bez płacenia podatku. Trzy grupy - trzy limity Regułą jest opodatkowanie darowizn. Co do zasady, z fiskusem rozlicza się osoba, która została obdarowana, chyba, że przepisy zwalniają ją z tego obowiązku. Z takiego przywileju mogą skorzystać m.in.

Obdarowani przez najbliższych krewnych. By uniknąć płacenia podatku ważny jest stopień pokrewieństwa pomiędzy stronami darowizny.

Blue Media Sprawdzenie Przelewu miesięczne Warszawa. Giełda Finansowa przez internet. Strona 1 z 4 - Jak nie zapłacić podatku od darowizny - napisał w Komentarze artykułów: Komentarz do artykułu: Jak nie zapłacić podatku od darowizny? Najbliższa rodzina nie płaci podatku od spadku ani darowizny. Faktoringu bez bik i krd there. Który jest taki sam jak w dacie początkowej, w ostatnim miesiącu wyznaczonego terminu.

Jak Nie Płacić Podatku Od Darowizny

Polski ustawodawca ustalił 3 grupy podatkowe: • I grupa - małżonkowie, zstępni, wstępni, pasierb, zięć, synowa, rodzeństwo, ojczym, macocha oraz teściowie; • II grupa - zstępni rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierba, małżonków rodzeństwa i ich rodzeństwo, małżonków rodzeństwa małżonków oraz małżonków innych zstępnych; • III grupa - inni nabywcy. Dla każdej grupy podatkowej ustalone zostały kwoty darowizn, których nie trzeba zgłaszać do Urzędu Skarbowego, bo są wolne od podatku. Wynoszą one: 9 637 zł dla osób z I grupy podatkowej; 7 276 zł dla osób z II grupy podatkowej oraz 4 902 zł dla osób z III grupy podatkowej. Credit Agricole Przelewy Przychodzące bez zdolności on this page. Po przekroczeniu tych kwot choćby o złotówkę, trzeba zapłacić podatek. Pamiętajmy jednak, że ze zwolnienia od konieczności zapłaty podatku od powyższych kwot możemy skorzystać raz na 5 lat (dotyczy to każdej grupy). Bliscy krewni mają najlepiej Najbliżsi krewni mogą skorzystać z jeszcze dalej idących przywilejów podatkowych! Małżonkowie; zstępni – tj.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl