Home... Ile Lat Wstecz Może Kontrolować Urząd Skarbowy 2016 bez bik i krd
Ile Lat Wstecz Może Kontrolować Urząd Skarbowy 2016

Jaki Pit Przy Kupnie Samochodu 1500 zł Warszawa. Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wzywa pary, które w 2016 roku brały ślub, do wyjaśnienia. Urzędnicy zadają wiele pytań: skąd młodzi mieli pieniądze na wesele, ile kosztował fotograf, ile jedzenie. Pyta, bo może. Inflacja W Polsce 2015 bez przelewu more. Odmowa współpracy może słono kosztować.

W obecnym stanie prawnym urząd skarbowy może wszcząć postępowanie w sprawie ukrywania dochodów w ciągu 5 lat od momentu wydania przez nas pieniędzy. Takie postępowanie może zostać wszczęte w każdej sytuacji, w której urzędnik skarbowy ma podejrzenia co do źródeł pochodzenia wydatkowanych przez nas środków. Taka sytuacja może mieć miejsce np. W sytuacji gdy w przeszłości kupiliśmy samochód, a urzędnik podejrzewa, iż nie było nas na to stać ze względu na zbyt niskie dochody. W takim przypadku skarbówka ma możliwość wszczęcia postępowania, w którym dokładnie przebada źródła naszych dochodów i sprawdzi czy było nas stać na zakup samochodu. Obecnie, na wszczęcie takiego postępowania fiskus ma 5 lat od momentu wydania pieniędzy na auto.

Już wkrótce ma się to jednak zmienić. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji ustawy o PIT i Ordynacji podatkowej. Nowe przepisy zakładają wydłużenie tego 5-letniego okresu aż dwukrotnie. Skarbówka będzie mogła badać nasze dochody aż przez 10 lat od momentu wydania pieniędzy. Fiskus będzie mógł zatem wszcząć postępowanie wobec każdego Polaka nawet 10 lat po zakupie auta. Abis Pozyczki bez bik i krd. Nie będzie miało przy tym znaczenia, że samochodu nie posiadamy już od 8 lat i nie pamiętamy żadnych szczegółów z tamtego okresu.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl