Home... Działalność Gospodarcza Czy Spółka miesięczne Warszawa
Działalność Gospodarcza Czy Spółka

Zasady przekształcania jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.

13.08 Jednoosobowa spółka z o.o. I działalność gospodarcza a składki ZUS Jedną z metod optymalizacji składek ZUS jest łączenie członkostwa w jednoosobowej spółce z o.o. Z działalnością gospodarczą prowadzoną poza spółką.

Czy w takich przypadkach następuje zbieg tytułów ubezpieczeniowych a w efekcie – faktycznie możliwe są jakieś oszczędności? Za działalność gospodarczą organy ZUS uznają zarówno prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej na podstawie przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych, jak również prowadzenie działalności przez wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej. W konsekwencji działania wspólnika jednoosobowej spółki z o.o.

Bocian Porzyczki bez zdolności there. Traktuje się na gruncie przepisów ubezpieczeniowych tak samo, jak czynności osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Powoduje to, że wspólnik podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu z racji prowadzenia spółki jednoosobowej. Zgodnie z zasadą zbiegu tytułów ubezpieczenia, osoba spełniająca warunki do objęcia obowiązkowo i z kilku tytułów w niektórych przypadkach obejmowana jest obowiązkiem płacenia składek tylko z niektórych z nich. Taka sytuacja ma miejsce właśnie przy dwóch działalności gospodarczych prowadzonych przez tę samą osobę. W przypadku łączenia działalności gospodarczej oraz uczestnictwa w jednoosobowej spółce z Fellow.pl Logowanie bez sprawdzania baz Warszawa. o.o. Dokument Darowizny Samochodu 1000 zł here. Płatnik składek obejmowany jest obowiązkowo ubezpieczeniami z tego tytułu, który powstał najwcześniej.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS
© 2018 - home-u.pl